Marcin Czapiewski w prawniczej ekstraklasie
Kopiuj tekst

Marcin Czapiewski w prawniczej ekstraklasie

Dyrektor departamentu prawnego Grupy Europa znalazł się na prestiżowej liście najlepszych prawników korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Tworzony od 30 lat przez brytyjskie wydawnictwo Legalease ranking „The Legal 500” to jeden z najbardziej prestiżowych przewodników po branży prawniczej. Wskazuje najlepszych na świecie prawników zatrudnionych w kancelariach i pracujących na własny rachunek. Jego odpowiednikiem dla prawników korporacyjnych jest zestawienie „The GC Powerlist”. W tym roku po raz pierwszy w historii objęło ono region Europy Środkowo-Wschodniej. W doborowym towarzystwie najlepszych prawników pracujących bezpośrednio dla przedsiębiorstw znalazł się Marcin Czapiewski, dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance w Grupie Europa.

Premierową listę „The GC Powerlist” dla Europy Środkowo-Wschodniej przygotowali analitycy wydawnictwa Legalease we współpracy z przedstawicielami trzech periodyków prawniczych. Autorzy umieścili na niej 120 prawników, pracujących w korporacjach na stanowiskach decyzyjnych. Wśród nich są 33 osoby z Polski.

Zestawienie powstało w oparciu o wywiady, które analitycy przeprowadzili z klientami, partnerami w kancelariach oraz prawnikami korporacyjnymi. Celem było zidentyfikowanie prawników, którzy w Europie Środkowo-Wschodniej wykazują się największą innowacyjnością, mają znaczący wpływ na otoczenie prawne oraz tworzą opinie o kluczowym znaczeniu dla firmy i branży.
Marcin Czapiewski jest dyrektorem departamentu prawnego w Grupie Europa od pięciu lat. Wcześniej przez dziesięć lat pracował w branży leasingowej. Pracę zawodową łączy z prowadzeniem wykładów na macierzystej uczelni: Uniwersytecie Wrocławskim. Jest także członkiem Rady Programowej Allerhand Advocacy - projektu prowadzonego przez Instytut Allerhanda w Krakowie, poświęconego sprawom o istotnym znaczeniu dla prawa, praworządności i przejrzystości życia publicznego.

Awans do grona najlepszych prawników korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej nie jest pierwszym wyróżnieniem dla Marcina Czapiewskiego. Rok temu Polskie Stowarzyszenie Pracowników Przedsiębiorców przyznało mu tytuł Lidera Prawników Przedsiębiorstw.

Z listą „The GC Powerlist” dla Europy Środkowo-Wschodniej można zapoznać się pod tym linkiem.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.