Marcin Czapiewski wśród najlepszych prawników
Kopiuj tekst

Marcin Czapiewski wśród najlepszych prawników

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorców przyznało Marcinowi Czapiewskiemu, dyrektorowi Departamentu Prawnego i Compliance Grupy Ubezpieczeniowej Europa, tytuł Lidera Prawników Przedsiębiorstw. Był on jednym z trzech kandydatów nominowanych w konkursie.

Waldemar Koper, prezes PSPP oraz członek kapituły konkursu w uzasadnieniu jednogłośnego wyboru podkreślał jego skuteczność w obliczu licznych wyzwań, z jakimi mierzy się firma. Jak stwierdził, „ostatnie 4 lata pracy Pana Marcina Czapiewskiego należy określić jako >>jeden wielki projekt o nazwie: Zarządzanie nieustannym kryzysem w przedsiębiorstwie o wielomiliardowej sumie bilansowej<<. Przez ten czas firma i jej główny prawnik znajdowali się pod nieustanną presją organów państwa, mediów i samych klientów. Cała ta kilkuletnia ofensywa – w decydującym stopniu dzięki Nominowanemu – zakończyła się wypracowaniem rozwiązań kompromisowych, a sama spółka obroniła swoją czołową pozycję rynkową. Tak powinien działać Lider Prawników Przedsiębiorstw”.

In-house lawyer musi się dobrze orientować w branży, w której działa reprezentowana przez niego firma. Z mojego punktu widzenia ogromną zaletą w pracy prawnika wewnętrznego jest możliwość poznania mechanizmów funkcjonujących w firmie, otoczenia rynkowego czy specyfiki biznesu. Pracując w kancelarii o takie doświadczenia bardzo trudno 

– mówi Marcin Czapiewski, dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Laureat konkursu jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową od początku związał z obsługą prawną przedsiębiorstw. Przez dziesięć lat pracował w branży leasingowej. Poza sprawowaniem funkcji dyrektora departamentu prawnego w Grupie Europa prowadzi także wykłady na macierzystej uczelni. Jest członkiem Rady Programowej Allerhand Advocacy, projektu prowadzonego przez Instytut Allerhanda w Krakowie, który jest poświęcony sprawom o istotnym znaczeniu dla prawa, praworządności i przejrzystości życia publicznego.

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorców zorganizowało konkurs po raz pierwszy. Inicjatywa będzie kontynuowana w następnych latach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.