Marcin Czapiewski wśród najlepszych prawników

Marcin Czapiewski wśród najlepszych prawników

Opublikowany

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorców przyznało Marcinowi Czapiewskiemu, dyrektorowi Departamentu Prawnego i Compliance Grupy Ubezpieczeniowej Europa, tytuł Lidera Prawników Przedsiębiorstw. Był on jednym z trzech kandydatów nominowanych w konkursie.

Waldemar Koper, prezes PSPP oraz członek kapituły konkursu w uzasadnieniu jednogłośnego wyboru podkreślał jego skuteczność w obliczu licznych wyzwań, z jakimi mierzy się firma. Jak stwierdził, „ostatnie 4 lata pracy Pana Marcina Czapiewskiego należy określić jako >>jeden wielki projekt o nazwie: Zarządzanie nieustannym kryzysem w przedsiębiorstwie o wielomiliardowej sumie bilansowej<<. Przez ten czas firma i jej główny prawnik znajdowali się pod nieustanną presją organów państwa, mediów i samych klientów. Cała ta kilkuletnia ofensywa – w decydującym stopniu dzięki Nominowanemu – zakończyła się wypracowaniem rozwiązań kompromisowych, a sama spółka obroniła swoją czołową pozycję rynkową. Tak powinien działać Lider Prawników Przedsiębiorstw”.

In-house lawyer musi się dobrze orientować w branży, w której działa reprezentowana przez niego firma. Z mojego punktu widzenia ogromną zaletą w pracy prawnika wewnętrznego jest możliwość poznania mechanizmów funkcjonujących w firmie, otoczenia rynkowego czy specyfiki biznesu. Pracując w kancelarii o takie doświadczenia bardzo trudno 

– mówi Marcin Czapiewski, dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Laureat konkursu jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową od początku związał z obsługą prawną przedsiębiorstw. Przez dziesięć lat pracował w branży leasingowej. Poza sprawowaniem funkcji dyrektora departamentu prawnego w Grupie Europa prowadzi także wykłady na macierzystej uczelni. Jest członkiem Rady Programowej Allerhand Advocacy, projektu prowadzonego przez Instytut Allerhanda w Krakowie, który jest poświęcony sprawom o istotnym znaczeniu dla prawa, praworządności i przejrzystości życia publicznego.

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorców zorganizowało konkurs po raz pierwszy. Inicjatywa będzie kontynuowana w następnych latach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Grupa Europa: nowe kontrakty i zindywidualizowana oferta produktowa

Grupa Ubezpieczeniowa Europa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wypracowała blisko 44 mln zł zysku i zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto (wg PSR). Strategia oparta na pozyskiwaniu nowych kanałów sprzedaży oraz profilowaniu oferty dla partnerów biznesowych przynosi wymierne efekty. Spółki Europy osiągnęły bardzo dobre wyniki sprzedaży m.in. w segmencie ubezpieczeń do kredytów hipotecznych, leasingu oraz ubezpieczeń o charakterze inwestycyjnym.