Nowy członek zarządu Grupy Europa
Nowy członek zarządu Grupy Europa
Kopiuj tekst

Nowy członek zarządu Grupy Europa

Marta Małek-Bernadzikowska została nowym członkiem zarządu Grupy Europa. Będzie odpowiadała za zarządzanie ryzykiem.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa ma nowego członka zarządu. Została nim Marta Małek-Bernadzikowska. 31 lipca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na pełnienie przez nią funkcji członka zarządu, odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Marta Małek-Bernadzikowska jest związana z Grupą Europa od 2006 roku. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery zawodowej: od młodszego specjalisty po Dyrektora Departamentu Rezerw Aktuarialnych. Odpowiadała m.in. za tworzenie modeli aktuarialnych do zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym, wdrożenie Solvency 2 oraz zajmowała się sprawozdawczością na potrzeby giełdy i KNF. Przed powołaniem do zarządu pełniła również funkcję prokurenta oraz była aktuariuszem nadzorującym funkcję aktuarialną w Grupie Europa.

Przez ostatnie lata Marta udowodniła, że jest najwyższej klasy specjalistką w dziedzinie aktuariatu i zarządzania ryzykiem. Dlatego jestem przekonany, że jej powołanie do zarządu Grupy Europa pomoże nam w procesie transformacji, którego celem jest nie tylko rozwój nowych linii biznesowych, ale także najwyższa dbałość o jakość oferty produktowej i obsługi klientów

– mówi Marat Nevretdinov, prezes Grupy Europa.

Marta Małek-Bernadzikowska jest licencjonowanym aktuariuszem (licencja nr 181) oraz członkiem rzeczywistym Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej na obecnym Wydziale Matematyki. Jej pasją jest sport i podróże. Jest mamą dwójki dzieci.

W skład zarządu Grupy Europa wchodzi obecnie: Marat Nevretdinov, Ewa Lipińska, Maciej Kloze oraz Marta Małek-Bernadzikowska.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.