Nowy wiceprezes Grupy Europa

Nowy wiceprezes Grupy Europa

Opublikowany

Maciej Kloze został powołany na stanowisko wiceprezesa Grupy Europa. Będzie odpowiadał za IT i obsługę posprzedażową klientów.

Rady Nadzorcze spółek, wchodzących w skład Grupy Ubezpieczeniowej Europa (Towarzystwo Ubezpieczeń Europa i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa) zdecydowały o powołaniu z dniem 9 marca Macieja Kloze na stanowisko wiceprezesa zarządu. Do jego zadań należy nadzór nad obszarem IT oraz Pionem Obsługi Klientów, który zajmuje się likwidacją szkód i obsługą posprzedażową klientów.

Nowy wiceprezes jest związany z Grupą Europa od listopada 2017 roku, kiedy został doradcą zarządu. Wcześniej przez siedem lat pracował w PKO Ubezpieczenia (była Nordea Życie), gdzie odpowiadał za IT, zarządzanie projektami oraz administrację.
W latach 2004-2010 Maciej Kloze był związany z Deloitte Advisory, gdzie doradzał firmom z sektora finansowego, energetycznego i telekomunikacyjnego w regionie Europy Wschodniej i Centralnej w realizacji projektów technologicznych, wdrożeniowych i IT. Wcześniej pracował m.in. w Polskim Banku Rozwoju i Banku Przemysłowo-Handlowym. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej, uzyskując tytuł magistra na Wydziale Finansów i Statystyki.

Jestem przekonany, że olbrzymie doświadczenie Macieja pomoże Europie w procesie transformacji. Dążymy do najwyższej jakości w obsłudze klientów i sprawności we wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki tym elementom zamierzamy umacniać naszą pozycję na rynku. Dlatego cieszę się, że Maciej do nas dołączył

- mówi Marat Nevretdinov, prezes Grupy Europa.

Poza Maciejem Kloze, w skład zarządu Grupy Europa wchodzi Marat Nevretdinov i Ewa Lipińska.

Kopiuj tekst

Udostępnij