Ubezpieczenia stand alone Europy w eurobanku
Kopiuj tekst

Ubezpieczenia stand alone Europy w eurobanku

Euro Bank S.A. to nowy partner Grupy Europa. Ubezpieczyciel przygotował dla klientów banku dwie polisy chroniące zdrowie oraz home assistance.

Wzrost sprzedaży ubezpieczeń stand alone (niepowiązanych z innymi produktami finansowymi) w bankach to jeden ze strategicznych celów Grupy Ubezpieczeniowej Europa. W jego realizacji pomoże rozpoczęcie współpracy z eurobankiem. Ubezpieczyciel przygotował dla klientów banku specjalną ofertę, w skład której wchodzą dwie polisy chroniące zdrowie (w tym jedna dla dzieci) oraz home assistance.

Cieszymy się, że do grona naszych partnerów, oferujących ubezpieczenia stand alone, dołączył eurobank. Wspólne działania rozpoczynamy od dystrybucji trzech produktów za pośrednictwem call center. W planach na przyszły rok jest udostępnienie naszych ubezpieczeń w placówkach i w bankowości internetowej partnera

- mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Europa.

Z oferty ubezpieczeniowej mogą skorzystać klienci eurobanku, którzy posiadają dowolny rachunek osobisty (za wyjątkiem konta junior). Okres ochrony wynosi 12 miesięcy, a składka za polisę pobierana jest bezpośrednio z rachunku. Płatność następuje w cyklach miesięcznych, co sprawia, że składka roczna jest rozłożona na dwanaście części. Przygotowane przez Grupę Europa produkty charakteryzują się szerokim zakresem ochrony, wysokimi sumami ubezpieczenia oraz atrakcyjną ceną.

Przy ich tworzeniu posiłkowaliśmy się badaniami, które miały określić potrzeby klientów. Dzięki temu nasze ubezpieczenia zostały ściśle dopasowane do ich potrzeb. Dodatkowo przy ich sprzedaży korzystamy z data miningu. Chcemy bowiem je oferować osobom, które będą zainteresowane ich zakupem 

– mówi Renata Kopeć, wicedyrektor Departamentu Instytucji Finansowych w Grupie Europa.

Ubezpieczenie „Pomoc dla Zdrowia” zapewnia wsparcie finansowe w wysokości do 150 tys. zł w przypadku zdiagnozowania u osoby objętej ochroną jednej z trzech poważnych chorób (nowotwór złośliwy, udar mózgu i zawał serca). Polisa jest dostępna dla klientów w wieku od 18 do 64 lat, którzy pozytywnie przejdą krótką ankietę medyczną.

Ubezpieczenie „Twoje Dziecko” to oferta skierowana do rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom lepszy standard opieki medycznej. Ubezpieczenie oferuje m.in. domowe wizyty pediatry, pielęgniarki i konsultacje ze specjalistami w przypadku już rozpoczętego leczenia. Dodatkowo daje także możliwość zorganizowania opieki nad dzieckiem oraz korepetycji z wybranych przedmiotów w przypadku dłuższej jego nieobecności w szkole z powodu choroby.

Natomiast ubezpieczenie „Domowy Fachowiec” to assistance domowy, który jest rozszerzony o nowe opcje, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Polisa daje im dostęp do fachowców w przypadku awarii sprzętu AGD, RTV i PC oraz pomoc takich specjalistów jak np. ślusarz, hydraulik czy elektryk w przypadku zdarzeń losowych. Dzięki temu można np. naprawić wybitą szybę lub dach uszkodzony podczas burzy  

Grupa Europa to jeden z liderów polskiego rynku bancassurance, czyli sprzedaży ubezpieczeń za pośrednictwem banków. Choć ten segment jest tradycyjnie związany z polisami, które są dołączone do takich produktów bankowych jak karta, konto czy kredyt, to Europa stawia także na sprzedaż innych rodzajów produktów. Na początku grudnia Grupa Europa wprowadziła do oferty dedykowane ubezpieczenia dla właścicieli małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które mogą być dystrybuowane jako samodzielne produkty. W skład tej oferty wchodzi ubezpieczenie życia i zdrowia przedsiębiorcy, polisa odpowiedzialności cywilnej oraz asysta prawno-podatkowa.

W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowa TU Europa i życiowa TUnŻ Europa. Największym akcjonariuszem firmy jest niemiecki gigant ubezpieczeniowy: Talanx.

Euro Bank S.A. (eurobank) to detaliczny bank „na co dzień” z ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Pozycję eurobanku ugruntowały takie wdrożenia jak: płatności mobilne HCE, funkcjonalne widgety (dla Androida oraz iOS), Touch ID (dla iOS), bankowość internetowa w RWD, karta multiwalutowa. Bank zatrudnia blisko 3000 pracowników i posiada sieć liczącą prawie 500 placówek

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.